Nejnovější recenze ze sekce Meteostanice

Ověřený zákazník MALL.CZ Michal

Přidáno: 8. října 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

Vynikající produkt od dobré značky.

ThermoPro TP49-W

ThermoPro TP49-W

Ověřený zákazník Alza.cz [email protected]

Přidáno: 7. října 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Používám ho v práci pro jeho spolehlivost

SENCOR SWS 5400

SENCOR SWS 5400

metrix metrix

Přidáno: 7. října 2023

(naposledy upraveno 19. října 2023)

• Malý a úsporný modul.
  • Obrazovka se dá úplně vypnout.
  • Projekce je ubohá.Ve dne není vidět na zdi ve vzdálenosti 2 metry vůbec nic

Jediná Meteostanice která kromě hodnot projektuje ikonu počasí.V noci neruší při spánku.

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Tat

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

Zatím používám chvíli, ale jsem spokojena. Cena super

ECG MS 200

ISO 15746

ISO 15746

Ověřený zákazník MůjAndílek.cz Jindřich

Přidáno: 6. října 2023

(naposledy upraveno 6. října 2023)

Zakoupeno v MůjAndílek.cz

Stále jsem jej nedostal

TESLA Device MS360

TESLA Device MS360

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 6. října 2023

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Mobilní aplikace
  • Možnost nastavení zobrazení jednotlivých údajů
  • Lze nastavit automatický noční režim, kdy přístroj v určenou hodinu vypne displej
  • Pověšení na zeď není dobře vyřešeno. Napájecí kabel je umístěn na boku a vychyluje vysící přístroj na stranu.
  • Přístroj nezobrazuje údaj z venkovního čidla. Toto je viditelné pouze v mobilní aplikaci.

Reakce značky TESLA

děkujeme Vám za Vaše upřímné hodnocení produktu TESLA Device MS360 - chytré meteostanice s externím senzorem. Jsme rádi, že jste ocenil/a mobilní aplikaci a možnost přizpůsobení zobrazení údajů, stejně jako automatický noční režim.
Pokud jde o Vaše obavy týkající se montáže na zeď a umístění napájecího kabelu, jsme si vědomi tohoto designového aspektu a budeme se snažit zlepšit konstrukci v budoucích verzích našeho produktu. Vaše zpětná vazba je pro nás velmi cenná a pomáhá nám neustále zlepšovat naše produkty a služby.
Ohledně problému s nezobrazováním údaje z venkovního čidla na displeji přístroje, toto je záměrně navrženo tak, aby uživatel mohl získat tyto informace prostřednictvím mobilní aplikace, která poskytuje podrobnější analýzu. Pokud byste však měl/a jakékoliv další potíže nebo dotazy, neváhejte nás kontaktovat na adrese [email protected].
S přáním hezkého dne,
tým TESLA

AURIOL 338695

AURIOL 338695

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Lenka

Přidáno: 5. října 2023

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• velikost písma na displeji
  • lze ztlumit podsvícení displeje popř. jej lze vypnout

kratší kabel

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. října 2023

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

čitelný a velký displej, snadná manipulace

ThermoPro TP-280

ThermoPro TP-280

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. října 2023

Ověřený zákazník Alza.cz Šárka

Přidáno: 3. října 2023

(naposledy upraveno 3. října 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

• Čitelný displej , krátce v provozu, prozatím vše vpořádku.
Emos E 0352

Emos E 0352

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 30. září 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Přesnost výrazně lepší než zaručují TP. Výborná čitelnost údajů s vyjímkou téměř neviditelných desetin u teplot. Je to škoda vzhledem k přesnosti. Menší citlivost přijímače DCF. Dobrý dosah měření vnějších údajů.

TFA 35.1129.01

TFA 35.1129.01

Ověřený zákazník beatman.cz Marie

Přidáno: 28. září 2023

Zakoupeno v beatman.cz

• Velké číslice
  • Není u meteostanice český návod

Meteostanici mám krátce , zatim jsem spokojená

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 28. září 2023

Zakoupeno v Electro World

• Velký, barevný, přehledný displej.
  • Jednoduché zapojení.
  • Připojení k Weather Underground není ani třeba návod,pokud vám Google překládá stránky.Pouze pozor nadmořská výška se zadává ve stopách.
  • Počasí doma můžete přes mobil sledovat odkudkoliv.
  • Za ty peníze vynikající.
SENCOR SWS 4270

SENCOR SWS 4270

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Zakoupeno v Electro World

• jednoduchý design
  • ve tmě dost svítí, hodiny nejsou řízeny radiovým signálem

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Zakoupeno v MALL.CZ

• fajn
SENCOR SWS 3000 W

SENCOR SWS 3000 W

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Mateo

Přidáno: 25. září 2023

(naposledy upraveno 25. září 2023)

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Výběr typu meteostanice jako náhrada již nefunkční jiného výrobce. Bohužel asi nepovedený kus, na zobrazované údaje nelze spolehnout. Přenos dat z venkovního čidla náhodný a neúplný - samovolně přepíná jednotlivé vstupy.

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu.
Vážíme si času, který jste recenzi věnoval.
Přejeme pěkný den.
ONLINESHOP.cz

JVD RB 3378

JVD RB 3378

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

• design
  • viz recenze níže

Tato recenze je napsána na základě zkušeností se dvěmi meteostanicemi JVD RB3378, které jsem koupil na jaře 2023. Jednu máme v práci a jednu mám doma. V práci je k meteostanici pouze jedna externí sonda, doma mám sondy tři.

1. V nočních hodinách řádně nefunguje, vypne se třeba i na několik minut, a to kvůli synchronizaci času za pomocí rádiového signálu. Je to popsáno v příručce, ale není to popsáno zcela srozumitelně.

2. Pokud je rádiový signál slabý nebo nulový, při synchronizaci, která se díky tomu nepovede, se čas rozhodí. A tím i zobrazování měsíčních fází.

3. Synchronizace se prý podle návodu děje v 1:00, 2:00 a ve 3:00. Algoritmus synchronizace je podle mého názoru trochu divný a když není rádiový signál nebo je velmi slabý, je vlastně nefunkční. Pokud si totiž čas nastavíte ručně, tak jej synchronizace rozhodí. Vyzkoušel jsem to jak doma, tak i v práci.
Noční synchronizace trvá vždy 7 minut, po tuto dobu je vypnutý displej a stanice je mimo provoz. :-(

4. Synchronizace nejde nijak vypnout (potvrzeno reklamačním oddělením), takže buď budete každý den nastavovat čas, nebo jej budete ignorovat. Anebo něčím překryjete levou dolní část displeje. :-)
Podle rady z reklamačního oddělení jsem zkusil vychytávku, která by měla problém odstranit. Zdá se, že ta vychytávka funguje.
VYCHYTÁVKA: Odpojte stanici z elektrické sítě a vyndejte baterie, pokud jsou v ní vložené. Pak vložte baterie a i se stanicí se přesuňte někam, kde je signál dostatečně silný (k oknu, na balkón, na zahradu apod.). Počkejte několik minut a vraťte stanici na původní místo. Pak můžete stanici zapojit do elektrické sítě a vyndat baterie. Vlevo dole na displeji by měla být zobrazena ikona stožáru rádiového vysílače.
Podobně lze iniciovat prvotní připojení k externím sondám. Sondy umístěte do blízkosti stanice, nastavte kanály v jednotlivých sondách a seřiďte stanici pro příjem signálu z vícero sond. Pak umístěte sondy na potřebné místo.
Divné je, že rádiový signál po takovém nastavování funguje celkem bezproblémově... až do resetu meteostanice.

Další zvláštnosti:
5. Externí sondy ukazují výrazně větší hodnotu vlhkosti vzduchu, než ukazuje čidlo interní (zabudované ve stanici). Udělal jsem dva pokusy, kdy jsem dal čidla do těsné blízkosti ke stanici a nechal je tam několik hodin. Stanice i externí sondy byly v ložnici a v bytě jsem zavřel všechna okna, aby nebyl průvan. Tím jsem chtěl docílit stejných podmínek, takže by měla všechna čidla dávat stejné hodnoty, nebo hodnoty s minimální odchylkou. Teplota vzduchu je v podle mě v normě, ale vlhkost je podle externích sond značně odlišná od hodnoty z interního čidla. Při druhém pokusu jsem natočil krátké video:

V absolutních hodnotách se jedná o více, než 20%-ní rozdíl!
41:34=1,206 rozdíl 20,6%
42:34=1,236 rozdíl 23,6%

Video je na nezabezpečeném serveru (http). Proto se vám může při pokusu o přehrání nebo stažení zobrazit bezpečnostní hlášení operačního systému či webového prohlížeče.

6. Kalibrace vlhkosti či teploty není možná. Ani v externích sondách, ani ve stanici.

7. Při běhu stanice na baterie se zapne úsporný režim, což znamená, že (zejména) ve dne je displej nečitelný a musíte jej rozsvítit dotekem na ikonu ve vrchní části rámečku displeje. Displej se pak na 15 sekund rozsvítí, ale za jasného dne je i tak velmi špatně čitelný.

8. Displej je VELMI NEKVALITNÍ a je dobře čitelný pouze při kolmém pohledu zepředu. Při provozu na baterii není ve dne na displeji téměř nic vidět. Z větší vzdálenosti jsou některé informace nečitelné díky drobnému písmu či ikonám.

9. Po restartu najede stanice vždy na německý jazyk. Čeština chybí, je však možný výběr ze 7 evropských jazyků, včetně angličtiny. Angličtina by jako výchozí byla lepší.

10. Po restartu, např. po výpadku napájení z elektrické sítě, se všechna nastavení vymažou. To se mi stalo zrovna v průběhu psaní recenze, a tak to o další hvězdičku snížilo mé hodnocení. Pro tento případ lze do stanice instalovat baterie, ale baterie mohou časem chemicky a mechanicky degradovat a stanici poškodit.

11. Po restartu nutno opětovně "chytat" signál jak pro nastavení času, tak z externích sond. Příjem z externích sond a automatické přepínání mezi nimi nutno po restartu seřídit pomocí menu.

12. Zobrazování měsíčních fází je funkce zbytečná. Měsíční fáze nemají vliv pozemské počasí.

13. Škoda, že k meteostanici není dálkové ovládání.

14. Uvítal bych masivnější (pevnější) stojan, třeba i s uchycením umožňujícím změnu úhlu sklonu displeje ve vodorovné ose.

15. Technická podpora neexistuje. Když píšete e-mail na technickou podporu, tak vlastně komunikujete s reklamačním oddělením. Tak to bylo v mém případě a možná se to od té doby změnilo. Většinu problémů s pomocí reklamačního oddělení odstraníte, také vám zodpoví technické dotazy.

ZÁVĚR
Z mého pohledu se jedná o podprůměrný výrobek, i když s líbivým designem. Ovládání je jednoduché, ale některé věci by chtělo v příručce popsat trochu podrobněji a srozumitelněji.

Zcela jistě bych se obešel bez zobrazení data a času i měsíčních fázi na displeji stanice. Zůstalo by tak víc místa na zobrazení jiných informací, třeba větším písmem, či většími ikonami. A také by odpadl problém se synchronizací.

Věřím, že v budoucnu bude tato meteostanice včetně externích čidel výrazně inovována (kvalitní displej, dálkové ovládání, možnost kalibrace vlhkosti, teploty a možná i tlaku. Byla by dobrá nějaká paměť (EPROM?), kde by se ukládala uživatelská nastavení. A kdyby se dala stanice a čidla ovládat pomocí dálkového ovládání nebo pomocí aplikace ve smartphonu, byla by to pecka!

NEDIS WEST403BK

NEDIS WEST403BK

Ověřený zákazník tipa.eu Mumel

Přidáno: 23. září 2023

(naposledy upraveno 23. září 2023)

Zakoupeno v tipa.eu

• Chybí návod na zprovoznění stanice
GoGEN ME 3900

GoGEN ME 3900

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

• Jistě kvalitní meteostanice
  • Nelze připojit k WiFi

Ani podle návodu od výrobce se mi nepodařilo meteostanici připojit k WiFi síti. Mám totiž router i s 5G, ale v návodu už dále nepopisují co s tím, když má router dvě pásma. Tudíž jsem instalaci k síti nemohl dokončit.

Reakce značky GoGen

Dobrý den, meteostanice pracuje pouze v pásmu 2,4 GHz. Pro připojení k Wi-Fi musí být meteostanice v zásuvce, při provozu na baterie je Wi-Fi kvůli úspoře energie vypnutá.

Zobrazuji 401 - 420 ze 500 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25