Emos E 4971 B

Rozsah měřitelné teploty
-20 °C až +50 °C, rozlišení 0,1 °C °C

• , zakoupeno v MADER.cz

• Funguje.

Funguje, ale rozdíl v teplotě oproti cerifikované teplotě až 5 stupňů.
    Když dám dvě čidla vedle sebe, tak na jednom je třeba 22 stupňů, na druhém klidně 27 stupňů. Takže přesnost téměř žádná. Jinak psát něco o vlhkosti je skoro zbytečné, tam je rozdíl na dvou číslech vedle sebe klidně 30%. Takže jako dekorace OK, jinak ne.

• , zakoupeno v EMOS.cz

tato produkt splňuje moje požadavky na kvalitní sledování počasí.

• vyhodně

Typ produktu
meteostanice
Dosah venkovního čidla
30 m
Rozsah měřitelné teploty
-20 °C až +50 °C, rozlišení 0,1 °C °C

• bílé LED podsvícení displeje
  • hodiny řízené rádiovým signálem
  • vnitřní a venkovní teplota a vlhkost
  • záznam max / min teploty a vlhkosti
  • možnost připojit až 3 čidla

• , zakoupeno v MADER.cz

• Funguje.

Funguje, ale rozdíl v teplotě oproti cerifikované teplotě až 5 stupňů.

• dobře viditelné údaje na displeji
    • provoz na baterie nebo síťový adaptér
    • velmi nepřesné měření

Při teplotě uvnitř cca 21 °C ukazuje 63,5 °C a relativní vlhkost 31%, ačkoliv je kolem 60, To je trochu velký rozdíl, Možná jen vadný kus, ale ztrácím důvěru k této značce a zítra vracím a jiný za něj nechci.Zatím absolutně nejhorší přístroj tohoto typu, co jsem kdy měl v rukou. Chtěl jsem podpořit domácího výrobce, ale raději vezmu kvalitní výrobek z Číny :(

• , zakoupeno v EMOS.cz

tato produkt splňuje moje požadavky na kvalitní sledování počasí.

• vyhodně
  • , zakoupeno v Electro World

• nepřesné měření teploty

• výdrž baterií déle než 1rok, ukazuje vše co potřebuji, další čidla za cenu okolo 220,-Kč
    • při provozu na adapter svítí, ale zároveň se hřeje a ukazuje nepatrně zkreslenou teplotu cca 1 - 2'C

po roce a půl provozu zmizelo externí čidlo (z displeje :-) ).......problém zatím analyzuji

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Přesnost měření
    • Přehlednost displeje
    • V čidle vydrží alkalické baterie pouze 14dní

Meteostanice má dobře přehledný displej, teploty i vlhkost ukazuje docela přesně, signál z čidla přijímá velmi dobře.
    Akorát čidlo má nedostatek ten, že kvalitní nové alkalické baterie v něm vydrží max.14dní, již 3den po výměně se ukáže symbol slabých baterií, takže se provoz čidla hodně prodraží.

• , zakoupeno v suntech.cz

• Pěkný design
    • Za denního světla prakticky nečitelný displej, je potřeba přijít a zmáčknout tlačítko osvětlení...

Přístroj budu vracet.

• podsvietenie
    • uplne zly signal z cidla, mam ich tri ukazuju kazde ine hodnoty, dosah ktory deklaruju je 30m vo volnom priestore,a mne funguju vsetky tri cidla iba za oknom cca 50cm, uplny smejd, reklamacia ista, alebo rovno do odpadu! necham si akurat adapter

nula

• Napájení ze sítě, efektní podsvětlení, napájecí adaptér v balení.
    • Zobrazení vlhkosti z externího čidla.
    • Nepřesnost měření vnitřní teploty o 3 st. C.
    • V návodu je uvedena tolerance 2 st. což je hodně moc velká nepřesnost, ale ani do ní se nevejde.
    • Rozdíl v měření vlhkosti u stanice a čidla po ustálení několika hodin, je více jak 10%.
    • Nemá display na externím čidle.
    • Při velikosti hlavní stanice mohly být použity AA baterie, které déle vydrží než AAA.

Výrobek jsem zakoupil z důvodu možnosti stálého podsvícení displeje a zobrazování požadovaných hodnot venkovní a vnitřní teploty + vlhkosti.

Po výměně za nový kus i tento se projevuje výraznou nepřesností. Toto je jediná, avšak podstatná vada. Předpověď jsem nehodnotil, měl jsem krátce.

Výrobek jsem vrátil a raději si připlatím za kvalitnější poloprofi stanici, jelikož přesné měření teploty je pro mě důležitější, než "domácí lampička" za hodně peněz.

Koupi výrobku nedoporučuji.